SINAN ARSAN

Background

Müzisyen / Yapımcı
Sahibi ve Soundeluxe Records’un A&R’si

BİYOGRAFİ
2000’li yılların başında dönemin belli başlı kulüplerinde PR yöneticisi olarak elektronik müziğe adım atan Sinan, kendi partilerini düzenlemeye başlamış ve bu partilerde sık sık DJ kabinine taşınmış ve sonraki yıllarda organizasyonun organizasyon kısmına yönelmiştir. iş ve DJ’liği arka plana itti. 2017 yılında İstanbul elektronik müzik sahnesinin önemli oluşumlarından biri olan Housekeeper yarışmasını kazanarak DJ’liğe profesyonel bir geçiş yaptı ve bunu ön plana çıkardı. Ankara ve İstanbul kulüp ve festivallerinde çalmaya başlayan Sinan, 2019 yılının başlarında prodüksiyona yöneldi.
Progresif house tarzının ülkesindeki birkaç temsilcisinden biri olan Sinan, aralarında Mango Alley, Dopamine ve Strangers Beats gibi önde gelen plak şirketlerinin de bulunduğu 25 farklı plak şirketinin 100’e yakın parçasına adını yazdırdı. Kendi tarzının öncüleri olan neredeyse önemli DJ’lerin ve prodüktörlerin setlerinde buldu kendini. Son dört yıldır 2019 yılında radyo programına devam eden Sinan, aynı zamanda sahibi olduğu Soundeluxe Records’ta Label Manager ve A&R olarak çalışmaya devam ediyor.
Mango Alley, Droid9, Soundteller Records, One Of A Kind, Another Life Music, Superordinate, Mistique Music, Future Avenue, Droid9 South America, Transensations Records, Wold Records’tan yaptığı yayınlar.

Rate it

Guest Dj

WHO WE ARE

Loops Radio was established in 2015 in Istanbul, Türkiye.
by people who are fond of electronic music,

it has hosted thousands of DJs and has reached tens of thousands of fans in Türkiye and other countries,

it is constantly working to improve the listener experience for its fans,

we are broadcasting with 6 different radio channels for now. There will be 10 radio channels in total, you can listen to our channels in the playback section.

You can follow us on our social accounts.

DOWNLOAD APP

SPONSORED BY
0%